GL Communications Inc.

Americká firma GL Communications Inc. vyrábí jedinečné řešení testerů, analyzátorů a simulátorů na bázi osobních počítačů pro telekomunikace. Firma byla založena v roce 1986 a díky dlouholetým zkušenostem v oboru nabízí zákazníkům nejen standardní produkty, ale i zákaznická řešení a komplexní podporu. Řešení na bázi PC je cenově výhodné a poskytuje širokou flexibilitu. V řadě případů jejich použití je všestrannější, efektivnější a komplexnější oproti použití jednoúčelových analyzátorů. Přímé spojení s PC umožňuje okamžité zpracování a analýzu dat pro nejrůznější aplikace. Firma vyvíjí jak hardware, tak i software a nabízí kompletní řešení pro testování T1/E1/T3.

Komunikační analyzátory na bázi PC od GL Communications.

Technické řešení je v provedení karet do PC nebo jako externí box propojený přes rozhraní PCMCIA s notebookem. Dodávaný software je pro nejrůznější aplikace jako signálová analýza (DTMF, MF, MFC-R2, atd.), analýza protokolů (ISDN, SS7, GR-303, Frame Relay, HDLC, V5.X atd.), G168 echo potlačení, test kvality hlasu (PAMS/PSQM/PESQ), BER test a řada dalších.

Další řada všestranných produktů nazývaných DCOSS ( Digital Office Switch Simulator) je ideální pro simulace a testování vyspělých telekomunikačních sítí jako přepínačů, gateways a přenosových systémů. Podporuje protokoly jako ISDN, SS7, GR-303 a výběr z CAS, DCOSS může simulovat provoz volání typu fax, modem, hlas, digitální a tónový. Poskytuje analýzu jednotlivých typů volání. DCOSS umožňuje buď manuální, nebo velkokapacitní volání. Doplňkový analogový test je určen pro monitorování kvality volání přes bezdrátové spoje a sítě. DCOSS a analogový test používají obecně uznávané algoritmy PAMS, PSQM a PESQ pro testování kvality hovoru.

Mezi poslední novinky patří GSM analyzátory umožňující prohlížet a analyzovat GSM protokol. Používají buď PCI Ultra E1/T1 karty nebo externí GL duální laptop E1/T1 analyzátor. Analyzátor pracuje v reálném módu a může zachytávat a analyzovat tok dat. Uživatel může vybrat mezi GSM 900, DCS1800 a PCS1900 standardy v hlavní nabídce analyzátoru, podle příslušné sítě.

V současné době se vyrábí již třetí generace ULTRA T1/E1 karet určených pro PCI sloty. Tato nová verze je k dispozici buď jako jedno kanálový nebo dvojitý T1/E1 interface. Zapojení umožňuje monitorování bez přerušení provozu T1/E1 včetně 64-Kbps kanálů. Emuluje a dekóduje všech 24/32 kanálů současně. Obsahuje i obslužné funkce pro zjišťování chyb a problémů spojení jako např. měření BER. Umožňuje dálkové monitorování a testování. Součástí je i měření zpoždění systému.

Laptop T1/E1 analyzátor je obdobou interní karty PCI. Umožňuje operativní měření. Externí box se připojuje přes rozhraní PCMCIA. Jednoduše předělá osobní počítač na důmyslný T1/E1 analyzátor. Vlastnosti a možnosti jsou stejné jako v případě PCI karet. Zařízení je napájeno z nabíjecích baterií nebo přes AC adapter.

Další skupinou produktů jsou multiportové repeatery, generující více identických T1/E1 výstupů pro každý T1/E1 vstup. Jsou ideální pro vícekanálové vysílání a jako laboratorní zařízení pro testování a zálohování provozu.

Mezi další vyráběné karty patří Ultra T3 PCI a Ultra OC-3 PCI určené pro testování, simulace a monitorování T3 resp. OC-3 a STS-1 signály. Karty mohou být použity současně s GL Ultra T1/E1 kartou v jednou PC, a tak poskytnou komplexní OC-3, DS3, DS1, E1 a DS0 řešení v jediném přístroji.

Nabídka programů pro analyzátory je velmi bohatá a samozřejmostí je i jejich pravidelný upgrade.
 

podrobnější informace, katalogy

tte@transtech.cz

webová stránka partnera

www.gl.com