ROGERS Corporation

ROGERS je jedna z nejstarších amerických soukromých společností. Vedoucí světový výrobce dielektrických, laminátových a speciálně složených plátovaných materiálů, špičkové kvality, používaných v mikrovlnných a RF tištěných obvodech a souvisejících aplikacích v leteckém a obranném průmyslu, bezdrátových i pevných infrastrukturách, automobilovém průmyslu, satelitním odvětví atd. Hlavní sídlo společnosti je v Arizoně. Výrobní, obchodní a servisní závody jsou v Severní Americe, Evropě a Asii.

 

certifikace

držitel certifikace ISO 9001:2008

produkty

  • RO3000

PTFE vysokofrekvenční materiály plněné keramickými přísadami určené pro použití v komerčních mikrovlnných a RF aplikacích (permitivita 3,00-11,20). Tato řada produktů byla navržena za cílem dosažení výjimečné elektrické a mechanické stability. Mechanické vlastnosti těchto laminátů jsou konzistentní bez ohledu na zvolenou dielektrickou konstantu. Díky tomu můžou designéři vyvíjet vícevrstvé PCB s různou permitivitou jednotlivých vrstev bez problému s deformacemi a tím pádem spolehlivostí těchto obvodů. Dielektrická konstanta těchto materiálů je velmi stabilní s teplotou.

 

  • RO4000

Průmyslově dominující úhlovodíkové keramické lamináty a prepregs (vláknové kompozity, jejíchž hlavní složkou je výztuž předimpregnovaná částečně vytvrzenými pryskyřicemi) nabízí vynikající vysokofrekvenční vlastnosti a nízké výrobní náklady obvodů rezultující v nízkoztrátový materiál, který může být zhotoven standardním procesem výroby jako u FR-4 materiálu (permitivita 2,55 – 6,15). RO4000 má vlastnosti potřebné k návrhu RF mikrovlnných obvodů, přizpůsobovacích (napájecích) sítí a přenosových vedení s řízenou impedancí. RO4000 jsou dostupné i v nehořlavých verzích splňující UL 94 V-0. Materiály RO4000 jsou výrobcem doporučené jako přechod od standartních FR4 materiálů k vysokofrekvenčním produktům. Je velmi jednoduché kombinovat FR-4 se sérií RO4000 v tzv. hybridních deskách.

 

  • RT/Duroid 5000, 6000

Vysokofrekvenční materiály plněné kompozitními materiály (sklo nebo keramika) pro použití v aplikacích vyžadujících vysokou spolehlivost jako je letecký nebo obranný průmysl (permitivita 1,96-10,20).

 

V roce 2015 přidal ROGERS do svého portfolia výrobků několik materiálů od firmy ARLON.

Jedná se zejména o následující teflonové materiály:

  • CuClad

PTFE křížově tkané skelné lamináty pro mikrovlnné aplikace (permitivita 2,17-2,60). Použitá technologie zaručuje vynikající elektrické parametry, vysoký stupeň isotropnosti a rozměrové stability. Mimořádně vhodné pro mikrovlnné antenní systémy a fázované antenní řady.

 

  • DiClad

PTFE tkané skelné lamináty pro mikrovlnné aplikace (permitivita 2,17-2,60). Tkaná struktura zvyšuje rozměrovou stálost. Použité technologie umožňují zaručit širokou varietu dielektrických parametrů a jejich stabilitu. Tyto materiály jsou nejčastěji používány ve filtrech a nízkošumových zesilovačích, kde je požadována vysoká rovnoměrnost dielektrických vlastností. Širokou aplikační oblastí jsou rovněž výkonové děličky a vazby, kde jsou požadovány nízké ztráty.

 

  • IsoClad

PTFE netkané skelné lamináty pro mikrovlnné aplikace (permitivita 2,17-2,33). Díky speciální výrobní technologii vykazují mimořádnou rozměrovou stabilitu, tepelnou odolnost a rovnoměrnost permitivity.

 

  • CLTE

PTFE tkané skelné lamináty s keramickými přísadami (permitivita 2,94-3,00).  Materiály ze serie CLTE nabízejí stabilní elektrické parametry v širokém teplotním rozsahu. Díky tomu nachází uplatnění ve fázově citlivých aplikacích. Vyšší váhový poměr laminátu k PTFE zajišťuje vyšší rozměrovou stabilitu. Zpracování je možné standardními postupy FR-4.

 

  • AD

PTFE tkané skelné lamináty jsou určeny pro cenově citlivé komerční aplikace a konzistentně splňují vysoké požadavky pro vysoko frekvenční PCB materiály (permitivita 2,5-10,2). Velké rozpětí permitivity umožňuje designérům širokou aplikaci těchto materiálů.

 

  • TC

TC lamináty jsou určeny pro aplikace, kde jsou velké výkonové nároky RF signálu vzhledem k teplotní stabilizaci (permitivita 3,5-6,15). Vzhledem k nízkým ztrátám, vysoké teplotní vodivosti, nízkému koeficientu termální expanze a ve světovém měřítku excelentní teplotní fázové stabilitě, jsou tyto materiály vysoce spolehlivé ve výkonových aplikacích.

 

Aplikační oblastí jsou všechny oblasti výroby plošných spojů přesahující nároky běžného standardu FR-4 a všechny aplikace mikrovlnné elektroniky, např. v oblasti telekomunikací, antenní techniky, přístrojových systémů, lékařské elektroniky a mnoho dalších.


Všechny materiály jsou dodávány v širokém sortimentu rozměrů, tlouštěk, parametrů pokovení atp. včetně doplňků.

Výrobce umožňuje v mnoha případech poskytnutí vzorků pro technologická ověření k dodání cca do 1, 2 týdnů.

podrobnější informace, katalogy

tte@transtech.cz

webová stránka partnera

http://www.rogerscorp.com