BERTEN DSP S.L.

BERTEN je soukromá společnost založená inženýry s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti leteckých technologií, pokročilé elektroniky, vestavěného softwaru, návrhu FPGA, zpracování signálů, algoritmů SDR, bezdrátových datových spojů a kryptografických algoritmů. Firma sídlí v Santanderu, Španělsku.

certifikace

Používaný systém řízení kvality splňuje kriteria ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015

produkty

Data links

P6000 jsou levné datové spoje obranné třídy, které představují lehké, robustní a cenově dostupné řešení pro profesionální a kritické platformy. Pro aplikace s velkým dosahem je k dispozici verze s vyšším výkonem až 8 W.

Vysílače P6000 implementují inovativní synchronizační algoritmy speciálně navržené tak, aby udržely komunikační výkon při vysoké dynamice. Výsledkem je jedinečné širokopásmové řešení na trhu, které po startu nevykazuje žádnou degradaci signálu.

Multiplexování FDMA a TDMA umožňuje sítě typu bod-bod, bod-více bodů a sítě typu mesh (MANET) s konfigurovatelnými časovými intervaly, možností přenosu dat a dynamického směrování. Na základě vlastního schématu přístupu ke kanálu lze realizovat jakoukoli topologii sítě bez nutnosti externích zdrojů časování.

K ethernetovému a sériovému rozhraní P6000 lze současně připojit více zařízení a centralizovat datové spoje pro C2, telemetrii, audio a video v jediném zařízení.

S6000 jsou duální vysílače miniaturizované pro vysoce výkonné datové spoje určené pro spolehlivou širokopásmovou komunikaci při vysoké dynamice pro bezpilotní letouny, drony a další kritické platformy.

Dva plně duplexní kanály pracují na libovolné frekvenci mezi 70 MHz a 6 GHz s rychlostí přenosu dat od 700 Kb/s do 78 Mb/s. Multiplexování FDMA a TDMA umožňuje sítě typu bod-bod, bod-více bodů a sítě typu mesh (MANET) s konfigurovatelnými časovými intervaly, regenerativním přenosem dat a funkcemi dynamického směrování.

Datový spoj má robustní konstrukci pro provoz v náročných podmínkách, vyznačuje se rozšířeným teplotním rozsahem, chlazením vedením, hliníkovým krytem IP67 a odolností proti vibracím/nárazům. Umožňuje komunikaci za pohybu pro jakýkoli taktický systém, komerční aplikaci, leteckou platformu nebo pozemní vozidlo.

Řada zahrnuje rackovou jednotku pro řídicí stanice s flexibilními rozhraními, střídavým napájením, zesilovači s vyšším výkonem a 5'' dotykovým displejem LCD.

Díky jedinečným schopnostem vysílačů S-6000 je možné nastavit synchronizovanou bezdrátovou síť mezi vzdálenými uživateli pohybujícími se vysokou rychlostí, aniž by bylo nutné používat externí zdroje časování (GPS není potřeba).

Duální vysílače S-6000 jsou kompatibilní s datovými spoji P6000.

Crypto Products

Fyzický generátor náhodných čísel (TRNG)

IP jádro TRNG-P200 generuje spolehlivé fyzické náhodné sekvence pro jakýkoli návrh FPGA, SoC nebo ASIC zaměřený na kryptografické aplikace. Nedeterministický entropický zdroj je založen na vícefázových oscilátorech a vytváří vysoce kvalitní RNG na minimální ploše.

Jádro IP poskytuje současně surovou náhodnou sekvenci a dva dodatečně zpracované výstupy získané z paritního filtru a konfigurovatelného polynomiálního kodéru.

TRNG-P200 je přenosný do jakéhokoli zařízení Xilinx, Intel nebo Microsemi a vyhovuje testovacím sadám NIST 800-22, AIS-31 PTG.2 a Diehard.

Jádro implementuje kompletní sadu testů funkční způsobilosti v souladu s NIST 800-90B, FIPS 140-2 a AIS-31. Provoz je nepřetržitě monitorován a při zjištění poruchových stavů se spouští alarmy.

TRNG-P200 obsahuje rozhraní AMBA-AXI a mapu registrů s uživatelsky programovatelnými parametry pro konfiguraci výstupní rychlosti, polynomického kodéru, testů stavu a správy alarmů. Pro integraci do cílové platformy jsou k dispozici ovladače ANSI C implementující tuto konfiguraci založenou na registrech.

TRNG-P200 je kvalifikovaným produktem Národního kryptologického centra (CCN).

Critical Systems
BERTEN vyvíjí elektroniku pro kritické systémy a poskytuje spolehlivý hardware připravený k integraci. 

- Vývojové postupy z hlediska bezpečnosti
- Návrh a výroba PCB 
- Mechanický návrh
- Integrace, validace a testování
- Přijímací postupy
- Výroba prototypů a sériová výroba

Systémy jsou v souladu s obrannými normami (MIL-STD) a normami RTCA.

- V souladu s RoHS a REACH, konformní povlak
- Rozšířený teplotní rozsah
- Kontrola namáhání okolním prostředím
- Kvalifikační zkoušky

podrobnější informace, katalogy

tte@transtech.cz

webová stránka partnera

www.bertendsp.com